Kolejna część FPV
Też Alishanmao
Zaawansowane latanie FPV
... wygląda już trochę inaczej.

Należy zebrać graty w zgrabną jakaś falizkę i jest to baza fpv.
W skład wchodzą:

- dwa odbiornik AV z dwiema różnymi antenami, dipol (pałka) oraz panelówka lub grid kierunkowa. Dwa odbiornika służą jeden do lotu w okolicy bazy, a drugi do lotu na dystans. Można się przełączać switchem lub automatycznie za pomocą diversity (ale te potrafią szumieć).

- zasilanie główne i avaryjne z wyświetlaczami napięcia V. Gdy się leci daleko, trzeba zapewnić sobie pewne zasilanie, nigdy nie wiemy czy zaraz nie padnie akumulator żelowy, który już ma pewną ilość cykli.

- aparatura na kablu. Czyli moduł nadawczy jest wyjęty z aparatury, lub jest osobno zakupiony (jak FrSky), albo używa się innego systemu dalekiej łączności LRS (Long Range System) i taki moduł wypychamy np na statyw wraz z anteną kierunkową lub pochodną i ew. montujemy jeszcze wzmacniacz aby powiększyć zasięg. Wtedy z aparaturą jest to połączone kablem np 5m aby była możliwość puszczenia modelu z ręki i schowanie się do np samochodu na którym są anteny.

- czytnik rssi. Montujemy w odbiorniku linku RC i konfigurujemy z OSD, w celu posiadania informacji numerycznej o sile sygnału RC jaki dociera do modelu. MOżna zeskalwoać poziom alarmu np 40% sygnału RSSI i zacznie migać na ekranie.

- OSD, czyli układ robiący dokładkę do obrazu w postaci wyświetlacza parametrów lotu wraz z niezbędnymi dla nas danymi.

- czujnik prądu. Instalujemy na jkablu zasilania głównego, skalujemy w OSD i mamy informację na ekranie dot. ilości pobieranych amperów przez naszą maszynę, oraz napięcia i ile mAh właśnie zużyliśmy.

- opcjonalnie autopilot i czujnik horyzontu inna nazwa SH (sztuczny horyzont), albo IMU. Wtedy można latać nawet bez kamery "na przyrządach".


  PRZEJDŹ NA FORUM